Listopadowy wyjazd - wrażenia.

 Nasz listopadowy weekend nad morzem już za nami. Byliśmy z dziećmi i psami. Było miło, wesoło i smacznie. Dużo spacerów, także w deszczu, po błotnistych polach i miedzach, ale miało to swój urok. Także spanie w ciepłych ubraniach w zimnym drewnianym domku. I mgły nad jeziorem, i chłodny wiatr od morza na pustych plażach.

Działki pooglądane ale żadna nie przekonała nas do siebie.

Wydawało nam się, że byłoby wspaniale mieć działkę bliżej morza ale okazało się, że możemy się mylić. Jechaliśmy z myślą, że znajdziemy działkę, dzięki której na piechotę, krótkim spacerem, dojdziemy od domku nad morze ale okazało się, że ceną może być przykry hałas. W naszej ptasiej ostoi jest tyle ciszy, że można ją wdychać i wyciszać nią myśli. A bliżej morza, każda z działek, miała w pobliżu domki letniskowe na wynajem z jakimś zapleczem rekreacyjnym (stoły do ping-ponga, korty tenisowe, świetlice z automatami do gier lub karaoke), gokarty, sklepiki (także z alkoholem), domostwa z psami, wędzarnie ze smażalniami, knajpki, rozpoczęte budowy zapowiadające wiertarki i inny głośny sprzęt oraz ruch uliczny. Niektóre miały też wiatraki, które nie są doskonale ciche. Bywały też działki bardziej odludne ale one nie miały wody.

Może się starzeję. Może robię się trochę zmierzła. Fakt faktem - gdy dotarliśmy do naszego cichego Natalina, spojrzałam na niego ciepło i doceniłam jego spokój. 

Dzieci cieszyły się na myśl o kupnie ziemi bliżej morza - im pasowała wizja gwaru przy sąsiednich domkach letniskowych, budki z oranżadą i goframi, także muzyka z lokali w okolicy (to z relacji mieszkańców, z którymi rozmawialiśmy). Nam mniej. Właściwie to mi w ogóle się to nie podobało. Suma sumarum działki nie wybraliśmy. 

Pewnie nadal będę szukać. Nie wyleczyłam się z marzeń o krótkim spacerze na plażę o każdej porze dnia (lub nocy), ale dzięki temu wyjazdowi - rozważę każdą działkę wnikliwiej.

A może powinnam sobie dać spokój? Odpuścić i przyznać, że zawsze będzie coś, jakiś mankament. Pewnie tak. Mimo to, poszukam jeszcze. Szukanie jest miłe.   







Komentarze

Popularne posty