Bajeczne Świnoujście - subiektywnie.

    Powiedz mi o czym marzysz na wakacje... a powiem Ci, że może znajdziesz to w Świnoujściu?
Jest różnorodne, barwne i nastrojowe. Zarówno kameralne (ma piękne zabytkowe kamieniczki, zaułki i parki), jak i bardzo światowe, nowoczesne (cudowne ciągnące się kilometrami promenady, zadbane, kompaktowe strefy usługowe). Jest otoczone wyspami (44 wyspy!), zatokami i parkami krajobrazowymi - można je zwiedzać ze stateczków, wynająć łódź, jacht, można wybrać którąś z wielu tras rowerowych lub konnych (i pogalopować po plaży). Można się tutaj cudownie zgubić, zapomnieć lub zaszyć przed światem. A jeśli szuka się gwaru i mocnego bicia serca miasta, można udać się do centrum, które tętni życiem lub do portu z imponującymi statkami, które przywodzą na myśl wielką przygodę. Nie wiem ile jeszcze cudów ukrywa Świnoujście ale wiem, że to, co poznałam sprawia, że człowiek czuje się tu jak w centrum możliwości :)

blog o wakacjach nad morzem

    Gdybym miała zgadnąć jaki jest główny zamysł urbanistów miasta - powiedziałabym: przestrzeń do spacerowania. Wstajemy rano i do nocy możemy spacerować bez chwili znużenia. Zmieniają się krajobrazy ale komfort tras jest niezmienny. Od granicy z Niemcami (lub dalej - od Heringsdorf, Ahlbeck) po wschodni kraniec wyspy: piękne promenady, aleje, ścieżki parkowe i leśne. Raj dla piechurów i rowerzystów :)

Kilka fotek:

wakacje blog


blog wakacje nad morzem


blog Swinoujscie wakacje noclegi


Karsibór atrakcje blog

Komentarze

 1. Znam Świnoujście, cieszę się, że tak ładnie o nim piszesz. Ostatni raz byłam dwa lata temu. Bardzo mi się podobają przedwojenne wille, które teraz są domami wczasowymi i kamieniczki stylowe w cudnych kolorach.
  Nie wiem dlaczego, ale nie mogę dodawać komentarzy z telefonu.
  Serdeczności posyłam i pozdrawiam lipcowo, wakacyjnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za te miłe słowa :) Świnoujście ma w sobie magię.
   Dziękuję też za wiadomość o problemach technicznych - może uda mi się coś wymyślić :)
   Pozdrawiam ciepło!

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz ale proszę nie umieszczać treści reklamowych - nie będą one publikowane.

Popularne posty